X
X
USD

Google Benim İşletmem ile Yerel SEO Optimizasyonu

AnasayfaYazılarGoogle SeoGoogle Benim İşletmem ile Yerel SEO...

Google Benim İşletmem ile Yerel SEO Optimizasyonu

Google benim işletmem ile yerel SEO optimizasyonu, yerel işletmeye sahip kişiler tarafından tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Burada önemli olanın web sitesinin yerel SEO tarafından optimizasyonunun sağlanmasıdır. Satışı yapılmak istenen ürün ya da hizmet için bölgesel bir sınırlandırma getirmek potansiyel müşterilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır. Bunun yapmanın en kolay yolu ise Google benim işletmemde bir hesap açmaktan geçmektedir. Yerel SEO çalışmasında temel amaç ürün ya da hizmet için bölgesel kısıtlama getirerek bölgesel hedef kitleyi doğrudan etkilemektir. 

Google benim işletmem hesabı açmak tamamen ücretsiz. Eğer yerel bir işletmeye sahipseniz Google benim işletmem üzerinden bir hesap açmanız işletmenizin faydası açısından oldukça önemlidir. Bu hesap sayesinde işletmeniz Google haritalar üzerinde de görülecektir. Günümüzde Google üzerinden yapılan aramaların çoğunda belirli konum girilmektedir. Bu noktada görülecektir ki kişiler daha fazla yerel işletmeleri tercih etmektedirler. Google benim işletmem ile yerel SEO optimizasyonu sağlanarak aramalarda üst sıralara çıkmak mümkün olacaktır. Bu şekilde Google üzerinden yapılacak olan bir arama için ilk 3 sırada yer almak oldukça kolay olacaktır. Google benim işletemem hesabı üzerinden işletmenize ait adres, telefon ya da çalışma saatleri gibi bilgileri düzenleyerek daha fazla kişiye ulaşmayı hedef haline getirebilirsiniz. Google işletme hesabını aktif bir şekilde kullanarak müşterilerin yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz her yorumun cevaplanması müşteri ile arada bir bağ kuracaktır.

Google Benim İşletmem Yerel SEO Optimizasyonunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Google benim işletmem hesabının işletmelere sunmuş olduğu birçok avantajdan bahsetmek mümkündür. Bu avantajlar aşağıdaki şekildeki gibidir:

  • Yerel SEO optimizasyonu yaparak işletmenin bölgesel olarak ayrıcalıklı hale gelmesine katkı sağlamaktadır.
  • Yerel SEO optimizasyonunda haritalar üzerinde kayıt olunacağı için müşterilerin Google haritalardan işletmenizi bulmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Ücretsiz web sitesi kurmaya yardımcı olarak yerel aramalarda işletmenizin öne çıkmasını sağlamaktadır.
  • Oluşabilecek ekstra maliyet ile bütçeyi zorlamayacaktır.
  • Google işletme hesabı potansiyel müşterilerin devamlı olarak artmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Google benim işletmem hesabı yerel SEO optimizasyonuna yardımcı olacak nitelikte tasarlanmıştır.

Google benim işletmem ile yerel SEO optimizasyonu sağlandığı zaman işletmeye sunduğu katkılar bu şekilde verilmektedir. 

Yerel SEO Optimizasyonu Nedir?

Herhangi bir coğrafi konum gösterecek aramaya yerel arama denmektedir. Yerel SEO ise ilgili bölgesel aramalardan daha fazla müşteri çekmek adına web sitesinin optimize edilme sürecine denmektedir. Yapılan bu aramalar sadece Google için değil diğer arama motorları için geçerlidir. Ayrıca bölgesel arama yapan kullanıcıların anlık olarak yapmış oldukları aramalar sonucunda sizin de ürün ya da hizmetinizin onların karşına çıkması için yapılan işlerin bütününe de yerel SEO optimizasyonu denmektedir.

Google yerel SEO hizmetleri içerisinde işletmenin her türlü bilgisine ulaşmak mümkündür. Bu şekilde daha fazla potansiyel müşteriye ulaşılmış olacaktır. Bu neden Google benim işletmem üzerinden açılacak olan işletme hesabındaki tüm bilgilerin güncel ve doğru olması önemlidir.

Google benim işletmem ile yerel SEO optimizasyonu ile daha fazla müşteriye ulaşarak satış hacmini artırmak son derece kolaydır.

Google Benim İşletmem Ne Demek?

Google benim işletmem hesabı işletmelerin ya da markaların Google üzerindeki varlıklarını göstermeye yarayan işletme sayfası olarak karşımıza çıkmaktadır. Google benim işletmem kullanımı oldukça kolay ve ücretsizdir. Bu nedenle her işletmenin sahip olması gereken bir sistemdir. Çünkü işletmeye sunmuş olduğu avantajlar oldukça fazladır.  İşletme bilgileri kaydedilip herhangi bir değişiklik sonucu güncelleme yapıldıktan sonra müşterilerin işletmenizi bulması hiç zor olmayacaktır. Bu nedenle Google benim işletmem ile yerel SEO optimizasyonu işletmeler için oldukça kullanışlıdır.

 

 


Top