X
X
USD

Aylık Araç Kiralama

AnasayfaYazılarProjelerimizAylık Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama

Aylık araç kiralama, günlük araç kiralamaya göre daha ekonomiktir. Günlük olarak kiralanan araçların maliyeti aylık olarak kiralanan araçlara göre daha fazladır. Aylık olarak kiralanan araçlarda maliyet oldukça düşmektedir. Araç kiralama işlemleri istenilen gün kadar yapılabilmektedir. Kişinin ihtiyacına bağlı olarak yıllık araç kiralama işlemi bile yapılmaktadır. Daha çok kurumsal şirketler aylık ya da yıllık araç kiralamayı tercih etmektedir. Aylık olarak kullanılan araçlar da kişi 30 gün boyunca arabanın tüm kullanım haklarına sahip olmaktadır. Bu işlem maddi olarak oldukça avantajlıdır. Bunun yanı sıra sağladığı diğer bir avantaj ise araç kiralamak için yapılacak olan işlemlerin her defasında yenilenmek zorunda kalmamasıdır. Aylık olarak araç kiralamaya karar verilmeden önce aracın size kaç gün lazım olacağı dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Bu gereksiz yere para ödememek açısından oldukça önemli bir adımdır. 

Aylık araç kiralama yaparken indirimlerden yaralanmak mümkündür. Aynı şeyi günlük araç kiralama için söylemek mümkün değildir. Bu da aylık olarak kiralanacak olan arabaların en büyük avantajı haline gelmektedir. Ayrıca istenilen marka ya da modeldeki aracı bulmak daha kolay olacaktır. Günlük olarak kiralanacak arabalarda hangi model aracın size verileceği belli olmayabilir. 

Aylık Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araç kiralamak özen isteyen bir iştir. Özellikle de uzun süreli kullanılacak olan bir araç kiralanacaksa neredeyse araba alırken dikkat edildiği kadar dikkatli olmak faydalı olacaktır. Aylık araç kiralama öncesinde ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Aracın tam olarak neye hizmet edeceği bilinirse ona uygun bir araç kiralama mantıklı olacaktır. Örneğin; aracın kaç kişilik olacağı, nerede kullanılacağı ve aracın konforu göz önünde bulundurulmalıdır. İhtiyaçlar doğrultusunda kiralanacak olan araç sayesinde kişi bir ay boyunca rahat edecektir. 

Bunlar haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ise kiralanacak olan aracın yaşıdır. Araç aylık olarak kiralanacağı için bir problem yaşamamak adına bunun bilinmesi gerekmektedir. Eğer aracın yaşına dikkat edilmeden kiralama işlemi yapılırsa istenmeyen masraflar ortaya çıkabilir. 

Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur ise; araç kiralama firmasıdır. Araba kiralama firmasının kurumsal olması son derece önemlidir. Bunun nedeni ise kurumsal firmalarda aracı kiralayan kişilere sunulan ekstra hakların olmasıdır. Örneğin araç 30 gün içerisinde arıza çıkarırsa sözleşmeye bağlı olarak size yeni araç verilebilir. Bu ve bunun günü ekstra haklardan yararlanabilmek için firmanın kurumsal ve güvenilir olması gerekmektedir. Özellikle de aylık araç kiralama gibi uzun vadeli bir kiralama düşünülüyorsa kurumsal bir firma ile çalışmak araç kiralayacak olan kişi için faydalı olacaktır. Firmamız bu konuda sizlere kurumsal hizmetler sunan bir firmadır.

Bunlara ek olarak kiralanacak olan aracın sigorta ve kaskosunun olduğuna emin olmak gerekmektedir. Bunlar sayesinde 30 gün boyunca daha özgür bir şekilde araç kullanmak mümkündür. 

Araç Kiralama Şartları

Aylık araç kiralama ile günlük olarak araç kiralama yaparken istenilen şartlar hemen hemen aynıdır. Bu şartlar; sürücünün yaşı, ehliyet süresi, otomatik geçiş ücretleri, teslim ve iade, ek sürücü, araç kiralama süresi, depozit ve provizyon, kilometre sınırı, ödeme yöntemi, kiralama başlangıç ve bitiş kodu ve son olarak kasko- sigortadır. Bu şartlar yerine getirilmeden araç kiralamak mümkün değildir. Özellikle de uzun süreli kiralanacak olan araçlar için bu şartların yerine getirilmesi oldukça önemlidir. 

Bu şartların yanında araç kiralama yaparken bazı belgelerin de hazır olması gerekmektedir. Bu belgeler; ehliyet ve kimlik fotokopisi, yedek sürücünün ehliyet fotokopisi, ikametgâh belgesi, imza beyannamesi, provizyon için gerekli kredi kartı ve yurtdışından gelen turistler için pasaporttur. 


Top