X
X
USD

Acronis Nedir?

AnasayfaYazılarWeb YazılımAcronis Nedir?

Acronis Nedir?

"Acronis nedir?" sorusunun yanıtında küresel bir yazılım şirketi yatıyor. Acronis (Acronis International GmbH), 2003 yılında Singapur'da kurulmuş olup günümüzde 18 ülkede çalışanı bulunmaktadır. Tüm verileri, uygulamaları ve sistemleri korumak için veri koruma ve siber güvenliği birleştirir. Servis sağlayıcıları çağcıl tehditlerden koruyan basit çözümler geliştirmiştir. İşletmelerin iş akışını aksatmamak amacıyla siber güvenlik, yedekleme ve koruma yöntemlerini tek çatı altında toplar. Bireyler için kişisel siber koruma sağlar. Acronis; yedekleme ve antivirüs özelliklerini tek üründe birleştirmiştir: Acronis True Image.

Acronis True Image Nedir?

Acronis, veri koruma ve siber güvenliği birleştirmiştir. Böylelikle dijital dünyanın erişilebilirlik, güvenlik, gizlilik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır. Acronis true image; yedekleme oluşturmanın, yedekleri birçok konumda depolamanın, kaybolan dosyaları geri yüklemenin en etkili yoludur. Siber tehditlere her gün bir yeni kötü amaçlı yazılım ekleniyor. True Image, kötü yazılımları tek bir çatı altında toplanmış kabul edip hepsiyle birden mücadele eden bir teknolojidir. Acronis true image, bulut depolama hesapların yedeklenmesini sağlar. Gizli dosyalarda yapılan değişiklikler de dahil olmak üzere tüm verilerin güvende olmasına olanak sağlar. Acronis true image, verileri tehditlerden korumak için yedekler. Yedeklemeleri de gelişmiş güvenlik özellikleri ile korur. Yedekleme programından alınabilecek en yüksek verimi içinde barındırır: Dosyaları yedekleme, tam disk görüntü alma, yedekten dosya paylaşımı, sosyal medya paylaşım dosyalarını kopyalama ve uçtan uca şifreleme.

Acronis True Image Faydaları

 • Tehditleri tespit edip durdurmak için her bir dosyayı kontrol eder. Gerçek zamanlı koruma sağlar.
 • Kötü amaçlı yazılımları, dolandırıcılık ve sahte haber barındıran siteleri, kimlik avı ve fidye yazılımları filtreden geçirerek güvenli bir internet erişim imkanı sağlar.
 • Video konferans uygulamalarında kötü amaçlı yazılım saldırılarını önler. Cihazınızı, bilgisayar korsanlarının video konferans uygulamaları aracığıyla cihazınıza kötü amaçlı yazılım yerleştirme saldırılarına karşı korur.
 • Basit bir kullanıma sahiptir. Sadece verilerini korumak isteyen kullanıcılara olduğu kadar daha detaylı koruma özelliği isteyen kullanıcılara da hitap eder. Üstelik iki kullanıcı profiline de aynı kullanım kolaylığını sağlar.
 • Taramaların hızlı bir şekilde çalıştırılması, bulunan ve durdurulan tehditlerin durumunun grafiksel özetini sunan kontrol paneli vardır.
 • Yedekleme konusunda zorlanan kullanıcılar için ilk yedeklemenin nasıl yapılacağını adım adım gösteren bir etkileşim sunar.
 • Sorulara yanıt verebilmek amacıyla çevrimiçi veri tabanı vardır. Çevrimiçi olunmadığında dahi yararlanılabilecek kılavuz vardır.
 • İmza bazlı analiz özelliği beş dakika gibi oldukça kısa süre aralıkları ile veri tabanını virüs saldırılarına karşı korur.
 • Dilenilen süre boyunca koruma askıya alınır ve yeniden ne zaman başlatılması istendiği ayarlanır.
 • Olası tehditler izole edilir.
 • Windows ve yönergeleri ile uyumluluğu garanti edilmiştir.
 • Yedeğin kopyalanması kesilirse bulut depolama alanı devreye girer.
 • CPU yük dengeleme özelliği ile antivirüs taraması sırasında diğer uygulamalara öncelik verilir.

Acronis True Image Zararları

Acronis true image, bir bulut depolama alanı olmadan yalnızca yerel ve ağ yedeklemeleri için yılda 50 Dolar ödenmesini talep eder. Cihaz sayısı ile doğru orantılı olarak ödenecek tutar da değişkenlik gösterir. Tek bir bilgisayar lisansı için 50 Dolar ödenmesinin istenmesi ve bunun lisans yüklenilmesinin istendiği bilgisayar sayısına bağlı olarak artması kullanıcıları daha ekonomik alternatiflere yönlendirebilir. Bulut yedekleme hizmeti alan kullanıcıların olumsuz eleştirisi ise bulut aktarım hızının yavaş olduğu yönünde.

Acronis True Image Nasıl Kullanılır?

Acronis true image ile veriler bilgisayara, bulut hesabına ya da bir ağ cihazına yedeklenir. Yedekler istenirse şifrelenir. Blockchain teknolojisi ile "noter tasdiki" alınır. Böylece yedeklenen dosyaların üzerinde değişiklik yapılmadığı güvencesi sağlanır. Acronis true image, "Gelişmiş" ve "Premium" abonelikler sunar. 90 günlük ücretsiz antivirüs koruması sunar. Hem yedekleme hem antivirüs özelliği sunması başka bir antivirüs ürününe ihtiyaç olmadığı anlamı taşır.


Top