Xiaomi Mi 5X Ülkemizde Satışa Çıktı

Akıllı telefonların sevilen markalarından biri olmayı başaran Xiaomi, orta seviyenin başarılı modellerinden biri olan Xiaomi Mi 5X akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Geçtiğimiz ay tanıtımı gerçekleştirilen akıllı telefonların, uygun fiyat seçenekleriyle ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise bilgiler verilmemişti.

Telefon ülkemizde satışa çıkacak mı derken beklenen haber geldi. Xiaomi Mi 5X ülkemizde de satışa çıktı. N11 üzerinden satışa çıkan akıllı telefonların özellikleri de beğeni toplayacak cinsten. Hem telefonun özelliklerinden hem de telefonların Türkiye fiyatı konusunda bilgiler verelim.

Xiaomi Mi 5X Hangi Özelliklere Sahip?

Yeni akıllı telefonların orta sınıf serilerine dahil olduğunu biliyoruz. Orta sınıfın başarılı serisi olan Xiaomi Mi 5X içerisinde Snapdragon 625 işlemcileri bulunuyor. Snapdragon 625 serisi işlemciler performans konusunda oldukça başarılı modellerden biri olarak biliniyor. Fakat tabii ki bir Snapdragon 800 serisi performansı beklemeyin. 8 çekirdekli işlemcilerin beraberinde 4 GB RAM bellek miktarı da kullanılmakta. Yani aslında başarılı bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek gerekiyor. Yeni akıllı telefonların orta sınıf serilerine dahil olduğunu biliyoruz. Orta sınıfın başarılı serisi olan Xiaomi Mi 5X içerisinde Snapdragon 625 işlemcileri bulunuyor. Snapdragon 625 serisi işlemciler performans konusunda oldukça başarılı modellerden biri olarak biliniyor. Fakat tabii ki bir Snapdragon 800 serisi performansı beklemeyin. 8 çekirdekli işlemcilerin beraberinde 4 GB RAM bellek miktarı da kullanılmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here