Whatsapp’ta Artık Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar Silinebilecek

Gün geçtikçe pratik ve yenilikçi özellikleriyle güncellemeler getiren Whatsapp bir kez daha güzel bir yenilik ile karşımızda.

Dünyanın en çok kullanılan internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma servisi Whatsapp 2016’nın sonlarına yaklaşırken yeniliklerine devam ediyor. Çoğu kullanıcının istediği “görüntülü konuşma” özelliğini geçtiğimiz haftalarda kullanıcılara sunan Whatsapp bu seferde yine kullanıcılarını düşünerek yeni bir özelliği devreye sokacak.

Şuanlık iOS kullanıcılarının erişebileceği bu yeni özellik ile Whatsapp üzerinden yanlışlıkla veya istenmeyen birisine atılan mesajlar ister iptal edilebilecek isterse düzenlendikten sonra tekrar gönderilebilecek. Bunun için gönderilen mesajın üzerine basılı tutup karşımıza çıkacak olan “iptal et” butonuna tıklamak yeterli.

Yakın zamanda tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak olan bu özellik yalnızca yazılar değil videolu mesajlarda da iptal etmeyi veya düzenlemeyi sağlayacak. Bu özellik henüz test aşamasında olduğu için herhangi bir açıklama olmasada yakında açıklanacak gibi gözüküyor. Öncellikle iOS kullanıcılarının hizmetine sunulacağı için Android kullanıcıları biraz daha bekleyecek.


– Whatsapp’ın bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz, işimize yarayacak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here