Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Günümüzde çokça kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi şüphesizki Twitter. Peki Twitter hesabı nasıl silinir? İşte tüm detaylar.

Hesabı Silmeden Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Yazımızdaki talimatları dikkatlice ve doğru şekilde yaptığınız zaman hesabınız kalıcı olarak silinir ve bu işlem sonucunda hesabınıza bir daha giremezsiniz. Yani bir daha Twitter kullanmak isterseniz yeni bir hesap açmanız gerekecektir. Bu yüzden bu yazıdaki yönergeleri uygulamadan önce mutlaka tamamen silip silmeyeceğinize karar vermelisiniz. Twitter’da hesap silme işlemi başlatıldığında 30 gün içerisinde silme işlemi geri alınabilir, 30 günden sonra asla geri alamazsınız.

Hesabı Silmeden Önce Verilerinizi İndirebilirsiniz

Twitter kullanıcıların verilerini önemsediği için hem kendi bünyesinde tutmakta hem de kullanıcıya verilerini arşivlenmiş şekilde sunmaktadır. Daha önceden yapmış olduğunuz paylaşımları vs. bu şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu işlem için Twitter hesabınıza girip “Ayarlar” sekmesine girip daha sonra “Hesap” kısmına gelerek aşağı kısımdaki “Arşivini iste” butonuna tıklayarak verilerinizin size verilmesini talep edebilirsiniz.

Siz butona tıklayınca karşınıza “İsteğinizi aldık” yazılı bir başlıkla “Arşivin hazır olduğunda sana e-posta ile bir bağlantı gönderilecektir. Bu biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı ol.” metnini göreceksiniz. Arşiviniz muhtemelen 3-4 dakikaya e-posta adresinize gelmiş olacaktır.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi

Twitter’da çoğu sosyal paylaşım sitesine göre daha kolay hesap silme işlemi yapılabilmektedir. Hesabınızı kalıcı olarak silmeye başlamak için aşağıdaki linkten silme işlemine dair sayfayı açabilirsiniz.

Twitter hesabını silme sayfasına gitmek için tıklayınız.

Linke tıkladığınızdaki açılan sayfada yukarıda yer alan görseldeki gibi hesabınızı silme işlemine dair prosedürler yer almaktadır. Okuduktan sonra “@kullaniciAdi adlı kişiyi devre dışı bırak” butonuna tıklayarak hesabınızın tamamen silinme işlemini başlatabilirsiniz.

Twitter Hesabınız Anında Silinmeyecektir

Bu talimatları uyguladığınızda, silme işleminde yer alan prosedürlerde de gördüğünüz üzere Twitter hesabınız anında silinmeyecektir. Silme işlemini başlatıp 30 gün içerisinde Twitter’a giriş yapmadığınızda hesabınız tamamen silinecektir. Bu yüzden tam anlamıyla silme işlemi için 30 gün boyunca hesabınıza girmemelisiniz.

Pişman olursanız 30 gün içerisinde silme işleminizi geri alabilirsiniz

Gerekli talimatları doğru bir şekilde uyguladınız. Fakat sonra pişman oldunuz diyelim. Eğer başvuru sürenizin üzerinden 30 gün geçmediyse kullanıcı adı ve şifrenizle Twitter‘a normal bir şekilde giriş yaparak silme işleminin iptal olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat öylesine girip bakayım derseniz ve sonra silinmesini isterseniz yeniden aynı talimatları uygulayıp tekrardan 30 gün beklemeniz gerekmektedir.

Twitter hesap silme işlemi bu kadar. Ayrıca sosyal medya ile ilgili diğer rehberlerimize  aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Twitter’da Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Nasıl Alınır?

Instagram’da Onaylanmış Profil Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here