Youtube’dan 360 Derece Video Özelliği

Youtube’dan 360 Derece Video Özelliği

Google’ın video canavarı Youtube, artık size 360 video keyfi yaşatacak. Yani bir video izlerken sadece kameranın çektiği açıya değil tüm yönlere bakabileceksiniz.

Mesela hiç bir yarış arasabını izlerken tüm açıları, tıpkı sürücüymüş misali kontrol etmek istediniz mi? Aşağıdaki videolarda, sol üstte çıkan yön tuşları ile bunu sağlayabilirsiniz.

Görüntü kalitesi kötü ancak yolun daha başlangıcı bu videolar.

Ayrıca Youtube bu proje ile ilgili ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Youtube büyümekte olan önemli firmaları ( 360 derece kamera yapan) aynı çatı altında toplayarak, hepsinde aynı formatta kameralar tasarlatmak amacında (böylece rahatlıkla video yükleme zorluğuna ortak ve pratik bir çözüm üretebilirler).

360

Dediğimiz gibi, 360 derece videolar için yolun daha başı. Ancak yapılabilecek şeyleri, imkanları düşündükçe, sabırsızlıkla bekliyoruz bu olayın gelişmesini. Özellik şuan için sadece Chrome ve Android cihazlar için geçerli.

[quote font=”0″]Webtekno[/quote]

 

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *