Whatsapp’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

Whatsapp’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

Yaygınlaştığı günden bu yana mesajlaşmada ilk tercih olan ve GSM operatörlerinin sms paketlerini kullanılmaz hale getiren anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın pek bilinmeyen fakat oldukça işinize yarayabilecek 9 özelliğini sizler için bir araya getirdik.

1. Otomatik video ve resim yükleme özelliğini kapatabilirsiniz.

Otomatik video ve resim yükleme özelliğini kapatabilirsiniz.

Ayarlar sekmesine girdiğinizde alt kısımda bulunan sohbet ayarları kısmından video ve resimlerin otomatik yüklenmesini durdurabilirsiniz. Özellikle mobil veri kullananlar için kota dostu bir özellik.

2. Numaranızı değiştirebilirsiniz.

Numaranızı değiştirebilirsiniz.

Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştir yolunu izleyerek Whatsapp’a kayıtlı numaranızı değiştirebilirsiniz.

3. Grup mesajlarını sessize alabilirsiniz.

3. Grup mesajlarını sessize alabilirsiniz.

Bazı gruplardan gelen mesajların bildirimleri bizi bıktırabilir. Bu durumdan grup bilgileri sekmesinden grubu sessize alarak kurtulabilirsiniz. Böylece gelen her mesajda, bildirim sesi sizi rahatsız etmeyecektir.

4. Özel kişileriniz için kısayol oluşturabilirsiniz.

4. Özel kişileriniz için kısayol oluşturabilirsiniz.

İstediğiniz kişiyi sık kullanılanlarınıza almak için mesajın üzerine basılı tutarak “sohbet kısayolu ekle” butonuna dokunup o kişi ile kısayoldan sohbet edebilirsiniz.

5. Birden fazla hesap kullanabilirsiniz.

5. Birden fazla hesap kullanabilirsiniz.

Eğer çift sim kart özelliğine sahip bir telefon kullanıyorsanız, iki hattınız için de Whatsapp’ı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Google Play üzerinden “Switch Me” adlı uygulamayı kullanmanız gerekmektedir.

6. Silinen mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

6. Silinen mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

Whatsapp’ı silip tekrar yüklediğinizde eski mesajlarınızı tekrar görebilirsiniz. Whatsapp, her sabah saat 04.00 civarında sohbetleri yedekler. Eğer herhangi bir an yedekleme yapmak isterseniz ayarlar sekmesi altından sohbet ayarlarına girerek sohbet yedeklerinizi almanız mümkün.

7. Whatsapp’ı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

7. Whatsapp’ı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

web.whatsapp.com üzerinden karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzda Whatsapp’ı açıp ayarlar sekmesinde çıkan “whatsapp web”e dokunarak okutabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızdan da Whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

8. İstediğiniz kişinin Whatsapp’a ne zaman bağlandığını ve çıkış yaptığını görebilirsiniz.

8. İstediğiniz kişinin Whatsapp’a ne zaman bağlandığını ve çıkış yaptığını görebilirsiniz.

“WhatsDog” adlı uygulama ile seçtiğiniz kişinin Whatsapp’a girdiği an bildirim alabilir, ne zaman çıkış yaptığını görebilir ve bunu çizelgeler şeklinde kontrol edebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin “son görülme” özelliği kapalı olsa da uygulama çalışmaktadır.

1 yorum

  1. Bazılarını biliyordum ama bilmediklerim de varmış teşekkür ederim anlatımınız için

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *