Türkiye’ye 4DX Sinema Teknolojisi Geliyor!

Türkiye’ye 4DX Sinema Teknolojisi Geliyor!

Sürekli gelişen teknoloji ile sinema teknolojiside gün geçtikçe gelişiyor. Türkiye’deki sinema salonlarında şuan 3D IMAX teknolojisinden sonra 4DX teknolojisi de zamanla sinema salonlarındaki yerini alacak.

4DX Teknolojisi Nedir?

Sinema salonlarında kullanılan 4DX teknolojisi izleyicilere filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışık, koku ve daha fazlasını hissetmesini sağlıyor. Yani sinemayı izleyenlere adeta o filmi yaşatıyor. Daha çok, uzun süreli filmlere yönelik dünyanın ilk 4D teknoloji altyapılı sineması olan bu teknoloji Türkiye’de İstanbul’da bulunana Cinemaximum Marmara Forum’da uygulanacak. Bu gerçekçi teknolojinin 2015 yılı sonlarına doğru sinemaseverlere sunulacak..

Onlarca Ülkede Bulunuyor

Bilgilendirmelere göre 2010 yılından bu yana 200’den Hollywood filmi bu teknolojiyi kullanarak yayınlandı ve Haziran 2015 itibariyle 34 ülkede 173 mekanda bu teknoloji mevcut.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *