Instagram’a Zoom Özelliği Geldi

Instagram’a Zoom Özelliği Geldi

En popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram’da paylaşılan fotoğraflar artık yakınlaştırılabilecek. Instagram’ın yakınlaştırma yani “Zoom” özelliği herkese kullanıma açıldı.

“Hikayeler” özelliğinden sonra “Zoom” özelliği de Instagram’da

Geçtiğimiz dönemde “Stories” yani  hikayeler özelliğiyle büyük ilgi gören ve bununla birlikte özelliğin Snapchat’in temel fonksiyonuna ciddi benzerlikler göstermesiyle ağır eleştirilen alan Instagram, paylaşılan fotograflara yakınlaştırabilme kabiliyeti sunuyor.

Profil Fotoğraflarında da Uygulanabilecek

İlk bakışta Instagram’ın yakınlaştırma kabiliyetini tüm içeriklere sunduğu dikkat çekiyor. Zira keşfet bölümünden timeline ekranına ve hatta profil resimlerine kadar her fotografı yakınlaştırabilmek mümkün.

“Multi Touch” (çoklu dokunma) fonksiyonun hayat bulduğu günden bu yana kullanılan iki parmakla resimleri büyütme fonksiyonundan güç alan Instagram’ın her geçen gün yeni bir yenilik ile kullanıcının karşısına çıkması sosyal medya savaşlarındaki rekabetin güçlü tarafında olduğunu gösteriyor.

Video:

[mom_video type=”youtube” id=”Ahzz3ik-EvQ” width=”746″ height=”420″]

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *