Apple Store’dan Paranızı Geri Alabilirsiniz!

Apple Store’dan Paranızı Geri Alabilirsiniz!

Bu yazımızda Apple Store’dan beğenmeyerek veya yanlışlıkla aldığınız bir uygulama, oyun, müzik, film veya kitabı nasıl iade edebileceğinizi anlattık. Keyifli okumalar. 🙂

Para iadesi sistemi geçtiğimiz yıllarda artan şikayetler üstüne Apple tarafından devreye sokulmuştu. Bu habere özellikle ebeveynler sevinecek. Çocuklar ebeveynlerinden habersiz uygulama içi satın alımlarda bulunabiliyorlardı. Bu da ebeveynleri maddi yönden sıkıntıya sokabiliyordu. Apple serzenişleri duymuş olacak ki bu sistemi devreye soktu.

Peki Apple Store’da yanlışlıkla aldığımız bir uygulamayı nasıl iade edebilirsiniz ? Adım adım rehberimizde.

1) Öncelikle bu yazının üstüne veya aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak şikayetinizi yapacağınız “Apple Sorun Bildir” sayfasını açın.

2) Aşağıda görmüş olduğunuz bir “Apple Kimliği-Parola” bölümü çıkacak. İade etmek istediğiniz uygulamayı satın aldığınız Apple Kimliğiyle giriş yapın.

apple_store_sorun_bildir

3) Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra son 60 günde almış olduğunuz bütün uygulama,oyun,müzik,kitap ve filmler listelenecektir. Üst sekmeden istediğiniz bölümü seçip sonuçları filtreleyebillirsiniz.

4) İade etmek istediğiniz uygulamanın yanında bulunan “Sorun Bildir” kutucuğuna tıklatın.

5) “Sorun Bildir” bölümüne tıkladıktan sonra “Sorun Seç” bölümünden hangi sorun sizin için doğruysa seçiniz.

apple_store_sorun_sec

6) Seçmiş olduğunuz sorundan sonra “Bu Sorunu Açıklayın” kısmına sorununuzu açıklamanız gerekecektir. Ancak sorununuzu İngilizce açıklamanız gerekiyor. Sadece “I did not want to buy this application. I want refund.” yazmanız yeterlidir.

apple_store_sorunu_acikla

7) Sorun Apple tarafından okunduktan sonra dikkate alınıyor ve uygulama hangi kredi kartı ile alındıysa o karta 10 gün içinde para iadesi yapılıyor. Uygulama iade edildikten sonra uygulamanın güncellemelerini yükleyemeyecek ve uygulamayı indiremeyeceksiniz.

 

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *