Akademisyenlerin İngilizce Çeviri Problemi Protranslate ile Tarih Oluyor

Akademisyenlerin İngilizce Çeviri Problemi Protranslate ile Tarih Oluyor

Yabanci bir dil konuşabilmek ve o dilin yetkinliğine tam anlamıyla sahip olabilmek herkes tarafından en çok istenilen bir durumdur. Gerek yabancı dil eğitimi konusundaki yetersizlikler gerekse yeni bir dili öğrenmek için yoğun bir çaba sarfetmememiz bu problemle iş hayatında da karşılaşmamıza neden olmaktadır. Bu problemle en çok karşılaşan meslek gruplarında biri de eğitim sektöründeki akademisyenlerdir.

Akademisyenler her ne kadar diğer meslek gruplarındakine göre daha iyi bir İngilizce seviyesine sahip olsalar da profesyonellik gerektiren makale ve yayınlar konusunda yardıma ihtiyaç duymaktadır. Özellikle akademik çeviri yapmak bir akademisyen için zorlu ve uzun bir süreçtir.

Akdemisyenler ünvanlarını yükseltebilmek adına makalelerini uluslararası hakemli bir dergide yayınlatmak zorundadırlar. Bu yayın öncesinde zahmetli bir araştırma süreci onları beklemektedir. Bu zorlu süreci hızlandırmak ve kolaylaştırmak için çeviri bürolarından ve tercümanlardan yardım almaktadırlar. Bu yardım akademisyenleri daha hızlı bir şekilde sonuca götürmektedir.

Anlaşılır bir çeviri akademisyeni daha başarılı bir hale getirir.

Birçok çeviri bürosu tarafından yapılan bu çeviriler her ne kadar sizin bu sorunu çözdüğünüzü düşündürse de aslında akademisyenlerin işi tam olarak bitmemiştir. Bir akademisyen belli bir alanda çeviri yaptığından o çevirinin o terminolojiye uyduğunu bilmesi gerekmektedir. Kısacası işinin ehli bir tercüman ile çalışmayan bir akademisyenin makalesi de o bilimin çevresi tarafından kabul görmeyebilir. Protranslate ise uzman kadrosu sayesinde bu tarz problemlerin yaşanmasını ortadan kaldırmaktadır.

Uygun bir çeviri yaptırmak Protranslate ile mümkün!

Protranslate geleneksel çeviri bürolarının aksine uzun makale veya ödev çevirilerini daha uygun bir fiyatla müşterilerine teslim etmektedir. Uygun fiyatlarıyla akademisyen ve akademisyen adaylarının yanında olan Protranslate’in çeviri fiyatlarını kolaylıkla http://www.protranslate.net/tr sayfasından inceleyebilirsiniz.

Protranslate haftanın her günü yanınızda.

Birçok tercüme şirketinin aksine müşterilerine hafta sonu da hizmet veren Protranslate, acil bir çeviri ihtiyacınızı da çözmenizde size yardımcı olabilmektedir.  Canlı destek hattı sayesinde kafanıza takılan her soruyu uzman ekibe yöneltebilirsiniz. Hafta sonu çeviri hizmeti anlayışını bu sektöre kazandıran Protranslate, 30 dilde 7 gün 24 saat çeviri hizmeti vermektedir.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *