iPhone X’in Android’den Esinlendiği 6 Özellik

Çok ilgi gören iPhone X hem özellikleriyle hemde fiyatıyla gündemde kalmayı başardı. iPhone X’in dikkat çeken özelliklerinin çoğunun Android’de olmasıda kafada soru işaretleri bırakmış durumda. İşte iPhone X’in Android’den esinlendiği 6 özellik.

1. Home Butonsuz Ön Yüz

Arkadaşlar yıllardır Apple hakkında konsept telefonlarda orada burada sayısız kere dedikodusu çıkmış hakkında yıllarca konuşulmuş olaylar olmuş o meşhur home butonu özellikle yeni seri Android cihazlarda hali hazırda zaten yok. Mesela S8+ Hele bi de bunu lansman “abov” diye gösterdiler ya diyecek bir şey bulamıyoruz.

2. Sonsuz Ekran

Bu sonsuz ekran meselesine ortamlarda şöyle bir bakıyorsunuz sanırsınız ki Apple bulmuş. Öyle bir şey yok. Sonsuz ekran, iPhone X’’larda Home butonu olmayınca ortaya çıkan boşluğun ekranla doldurulmasıyla elde ediliyor. Peki bunu kim yaptı? Ya arkadaşlar Xiaomi, LG, Samsung gibi markalar sonsuz ekranın öncüsü.

3. Büyük Ekran

Apple, iPhone X’lerle birlikte kendi büyük ekran rekorunu da kırdı. Özellikle video izleme ve oyun oynama anlamında cezbedici bir durum. Ama şunu biliyor muydunuz mesela 6 yıl öncesinin Sony Xperia Ultra Z’si 6.4 inçti. Apple, iPhone X’le birlikte 5.8 inç’lik ekranı ortaya koyunca sanki dünyada ilk kez bu kadar büyük cihaz gördük gibi bir hava oluştu. Ama Arkadaşlar daha önce bu zaten yapıldı.

4. OLED Ekran

Hepinizin bildiği gibi iPhone X’larla birlikte Apple’da yılların dedikosuna son verdi ve OLED ekrana geçti. Fakat bu yeni mi? Tabiki de hayır bunun içinde Samsung’un cihazlarına bakabilirsiniz. Çatır Çatır oled ekranlı cihazlar. Hatta Apple, OLED ekranları Samsung’tan almasına rağmen bizimki daha iyi diyor. Onu şöyle tamamlıyor: biz bu OLED ekranları super retina hd özelliği ile destekledik.

5. Kablosuz Şarj

Bu da yıllardır Apple’ın en büyük geyiklerinden birisi. Senelerdir kablosuz şarj stantları satılır, kullanan memnun olan insanlarda dolu hatta. Ama mesela Apple bu özelliğe iPhone X ile geçti. Daha öncesinde yoktu. Peki kimlerde vardı? Yani arkadaşlar pek çok android cihaz (En dandikleri bile) kablosuz şarjı destekliyordu. Şimdii artık iPhone X’larda destekliyor.

6. Yüz Tarayıcı

Phone X’larda ekran artık telefonu yüzünüze yanaştırdığınızda fiziki bir home butonu olmadığı için yüz tarama teknolojisiyle açılacak. Peki biz bu özelliği nerden biliyoruz? Tabiki de Samsung’un Note 7’siyle S8+ gibi Samsung cihazlardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here