Instagram’da Onaylanmış Profil Nasıl Yapılır?

Instagram‘da onaylanmış profil nasıl yapılır, doğrulanmış profile nasıl geçilir, Instagram’da onay rozeti nasıl alınır gibi soruların cevabı bu yazımızda.

Facebook, Twitter ve Vine’dan sonra Instagram’da kendi kullanıcıları için hesap onaylama işlemi getirdi. Instagram’da hesabını onaylı profil yapmak isteyenler için bu yazı rehber niteliğinde. Son yılların popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram gün geçtikçe yeni eklenen özellikleriyle şuan gündemi en çok meşgul eden sosyal paylaşım sitesi konumuna gelmeyi başardı. Facebook, Twitter ve Vine gibi platformlardan sonra Instagram’da kullanıcılarına hesap onaylatmayı mümkün hale getirmeye çalışıyor. Daha çok ünlü sporcuların ve sanatçıların doğrulanmış profile sahip olduğu Instagram’da profillerde gözüken “doğrulanmış profil rozeti” sayesinde kullanıcıların gerçek profili olduğu Instagram tarafından doğrulanmış kabul ediliyor.

Facebook’ta link üzerinden onaylanma talebi gönderilirken şuan için Instagram’da böyle bir link henüz mevcut değil. Şuan için ajanslar tarafından gelen doğrulama taleplerini kabul eden Instagram, ileride normal kullanıcılar içinde doğrulamayı mümkün kılacak gibi gözüküyor. Gün geçtikçe yeni özellikleri kullanıcılarına sunan Instagram’ın geleceği henüz net bir şekilde belli olmasada Facebook’un eli altında çalışması Instagram’ın daha güzel günleri beklediğini gösteriyor. En yeni özellikleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here