Yanıbaşımızdaki Terör

Yanıbaşımızdaki Terör

Ankara’da üniversiteli teröristin düzenlendiği bombalı saldırıdan sonra, terör hakkında dikkat çekici bir video hazırlandı.

Ankara’da terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda onlarca insan hayatını kaybetmişti. Türkiye’yi yasa boğan hain saldırıyı ise üniversite öğrencisi olan bir teröristin gerçekleştirdiği açıklanmıştı.

YANIBAŞIMIZDAKİ TERÖR
Habertürk’te Ceren Kenar ve Yıldıray Oğur’un sunumuyla ekrana gelen Şimdi ve Burada isimli programda, ‘yanıbaşımızdaki terör’ başlığıyla çarpıcı bir video izleyiciyle buluşturuldu.

Grup Yorum Mitralyöz
Mitralyöz (Fransızca: Mitrailleuse), Fransızca’da çok namlulu silah anlamındadır. Fransızlar’ın yaptığı çok namlulu bilye atan makineli toplara verilen bir isimdir. Fransızlar, özellikle bu silah ile dikkat çektikleri için bu isim başka ülkelerde de kullanılmıştır. Fransızlar’ın çok namlulu silahının farkı, silahın arkasında döndürülen bir kol ile ateşin kontrol altında olmasıydı. Günümüzde modern Fransızca’da tam otomatik makineli tüfek anlamında kullanılır. Buna benzer silahlar Osmanlı İmparatorluğu tarafından en az 200 sene önce kullanılmaktaydı. Fakat onların kurma kolu yoktu

Ankara’da terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı atakda yüzlerce insan yaşamını yitirmişti. Türkiye’yi yasa boğan hain saldırıyı ise üniversite öğrencisi olan bir teröristin gerçilave etştirdiği açıklanmıştı. “YANIBAŞIMIZDAKİ TERÖR” Habertürk’te Ceren Kenar ve Yıldıray Oğtümör’un sunumuyla ekrana gelen Şimdi ve Burada isminde programda, ‘yanıbaşımızdaki terör’ başlığıyla çarpıcı bir video izleyiciyle buluşturuldu. Taksim’den Kandil’e çıkan yol videosu.

[mom_video type=”youtube” id=”zBm1dgxmYdY” width=”746″ height=”420″]

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *