Göz Rengine Göre Far Seçimi

 

Yeniden merhabalar! Uzun bir aradan sonra yeni yazımla karşınızdayım!

Bugün sizlere, makyajın demirbaşı olan, göz farları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Hepimiz biliyoruz ki, oje rengi seçimi gibi far seçimi de çok önemlidir. Çünkü her far, her göz rengine uymayacaktır.

  1. KAHVERENGİ GÖZLER:

eye-687787_1280

Dünyada belki de en çok sahip olunan göz rengi kahverengidir, ama her ne kadar basite indirgensene, bu göz rengi bir çok far rengi ile bütünleşebilir niteliktedir. Şimdi onlardan bahsedelim 🙂

2-Kahverengi farlar kullanın!

eye-shadow-1215285_1920

Kahverengi far, gözlerde klasik ve minimal görünür. Göz renginizin renk biçimine uygun olarak belirlediğiniz ton kahverengi farı gözlerinize uygulayabilir ve bütünlük yakalayabilirsiniz.

3-Mavi tonlarda farlar kullanın!

eyes-1059234_1280

Tavsiyem çok yoğun olmamasından yanadır, çünkü mavi çok uygulanırsa zıtlık oluşturabilir.

4-Pembe tonlarda farlar kullanmayı deneyin!

eyeshadow-903987_1920

 Her ne kadar yakışmayacağı düşünülse de pembe tonlar her şekilde kahverengi göze uyum sağlayacaktır. Mesela göz makyajım da benim de en çok kullandığım renklerin başında gelir pembeler.. Özellikle gözü temiz gösteren, toz pembe renkleri.. 🙂

5-Yeşilden Korkmayın!

make-up-1008225_1920

Kahverengi gözlere en yakıştırdığım renklerden biri de yeşildir.

Koyu renklerde ancak neon adı verilen yeşil göz farkları kullanırsanız; hem yeşilin koyuluğu kahverengiye güzel uyum sağlamış olur hem de neon tabanlı kullanarak, dumanlı göz makyajı görünümünden de kurtulmuş olursunuz.

BONUS: Çift renkler kullanabilirsiniz. Birbirine yakıştırdığınız iki farı göz makyajınızda kullanabilirsiniz. Böylece çift renk uyumu yakalayıp gözlerinizi daha da ön plana çıkarmış olursunuz. Ben genelde bu tarz far uygulamalarını yapıyorum. En çok kullandığım renkler ise pudra renkleri ve toprak renkleri oluyor. Katlanma bölgenize koyu renk tonlaması yapıp, kullandığınız açık renkli farı da göz kapağınızın tamamına uygulayabilirsiniz.

2.MAVİ GÖZLER:

eye-1261336_1280

En çok sahip olmak istenilen göz rengi sanırım 🙂

Mavi göz tek başına sadece bir eyeliner kullanılarak bile çok dikkat çekici bir özelliğe sahiptir, ancak tabii ki de bu göze uygun farlarda kullanılabilir! Hemen geçelim.. 🙂

1-Temiz Görünüm!

eye-265264_1920

Mavi göze sahipseniz, gözlerinizin sürekli iltifatlara maruz kaldığını çok iyi bilirsiniz. (Çünkü gerçekten göz rengini çok güzel) bu nedenle günlük kullanımda daha da fazla ilgi çekmek istemioyrsanız. Ten rengi mat bir far ve maskara ile gününüzü geçirebilirsiniz!

2- Altın Turuncu Tonlar!

portrait-487067_1280

Altın-Turuncu tonlar her gözle biraz olsun bütünleşse de, tam olarak mavi gözlerde kendini belli eden bir renktir.

Parıltılı veya mat turuncu tonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca görseldeki gibi 3 rengi karıştırarak daha da belirgin bir görünüm elde edebilirsiniz.

Emin olun bu tonlar sizlere çok yakışacak!

BONUS: Smoky Eye Uygulayın! Yani gümüş,füme ve siyah tonları.. Bu renkleri kullanarak yapacağınız dumanlı göz makyajınız; günlük kullanıma uygun olmasa bile size çok yakışacak!

3.YEŞİL GÖZLER:

eye-1236389_1920

Nedense yeşil gözlü insanların hep içlerinde bir şeyler biriktirdiklerini ve dışa vuramayıp kendilerini içten içe yok ettiklerine inanırım. Yukarıda koyduğum yeşil göz, bence bu dediğimi açıklar nitelikte..

Şimdi konumuza dönelim! 😀

1-Bordo-Turuncu Tonlar!

clear-1205688_1920

İçinde hafif turunculuk barındıran bordo tonlar, yeşil gözlerle güzel bütünlük sağlayan renklerden. Ancak bordo tonları fazla uygulandığı zaman, dayak yemiş görünümü verebilir. Aman dikkat! 😀

2-Mor Kullanın!

lipstick-1259953_1920

Bol bol mor kullanın! Yeşil gözlere giden altın ışıltılı mor renkler, yeşilliği daha da derinleştirici özelliğe sahiptirler.

Günlük kullanıma da uygun bir ton olduğunu düşündüğüm bir renk olduğundan dolayı, yeşil gözlerin mutlakaa denemesini tavsiye ediyorum!

BONUS: Ayrıca bakır tonlarda göz makyajınızda güzel gidebilir. 

4-ELA GÖZLER: 

eye-1082030_1920

Ela gözler, kahverengi gözler için söylediğim renkleri göz makyajlarında tercih edebilirler.

Kahverengi, yeşil, bakır, temiz görünüm ve hatta altın renkleri bu gözlere aynı kahverengi gözlerde olduğu gibi çok iyi gidecektir.

Yazımı okuduğunuz için çok teşekür ederim! Görüşmek üzere!

Ayrıca kişisel blogum olan isinasliblog.com ‘a sizleri beklerim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here