2015’in Merakla Beklenen 8 Oyunu

Teknoloji arttıkça, her sektör bu işin ekmeğini yemekte. Özellikle yeni oyun konsolları, yeni oyun platformları gelişmekte ve oyun keyfimiz oldukça yukarı seviyelere çıkmakta.

Tabi bu artışın tek sebebi oyun konsolları değil. Oyun sektörü de büyük bir çıkışta. Gerçekçilik, oyun keyfi, hikaye kalitesi tarzı şeyler de oyun sektöründe inanılmaz bir artışta.

İşte karşınızda 2015’in merakla beklenen 8 oyunu;

 • Mortal Kombat

mortal kombat
Mortal Kombat X, şimdiye kadar ki en iyi oyun deneyimini yakalamak adına, bütün yenilikleriyle birlikte gelişmiş sinematik sunumunu ortaya koyuyor. Yeni geliştirilen online platformunda oyuncular birbirlerine karşı savaşabilecek. Oyunun yapımcıları bu online platformla birlikte oyunun sürekliliğini sağlamayı amaçlamışlar. Çıkış tarihi: 14 Nisan 2015

 

 • Assasin’s Creed Victory

Assasin's Creed Victory

Assasin’s Creed’in yeni oyunu, Viktorya Londrası çağında geçiyor. Ezio ile birlikte görmeye başladığımız çağımıza yakın teknolojik silah ve ekipmanlar, oyunun tarihte ilerlemesiyle birlikte artıyor. Oyun 2015’in sonuna doğru çıkacak.

 

 • Star Wars: Battlefront

Star Wars Battlefront

Battlefront serisinin 3. oyunu olan oyun, Frosbite 3 motoru ile yapılmış. Duyurulduğu zaman pek beklediği tepkiyi alamasa da sonrasında yapılan tanıtımları ile diğer oyunların gölgesinde kalmayacak gibi durmakta. Oyun birkaç ay içinde çıkmış olacak.

 

 • Batman: Arkham Knight

Batman Arkham Knight

Türünün en iyi oyunlarından sayılan Batman, yeni oyununda önceki serilerde olduğu gibi çizgiroman serisinde efsaneleşmiş düşmanlarıyla mücadele edecek. Batman serisini oynayanlar bilir, oyunda en tatmin edici şey dövüş hareketleri, kombolar falandır. Yeni oyunda dövüş efektleri daha da geliştirilmiş, birde yayına Batmobile eklenmiş. Tıpkı önceki versiyonları gibi open-world olan yeni oyunda, Batmobile ile neler yapabileceğimizi görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Çıkış tarihi: 23 Haziran 2015

 

 • Project CARS

  Project CARS

  Gerçekçi sürüş ve gelişmiş komut özellikleriyle birlikte, serisinin ilk oyunu olacak yeni yarış oyunu. Oyun mayıs ayında çıkacak.

 • Street Figther V

Street Figther V

“Adı tek başına yeter” dediğimiz Street Fighter serisinin yeni oyunu, sadece bilgisayar ve Playstation platformuna çıkacak. Oyun 2015’in sonuna doğru çıkacak.

 

 • Halo 5: Guardians

Halo 5 Guardians

Efsanevi Halo serisinin devamında niteliğinde olacak oyun, Xbox One’a özel olarak piyasaya çıkarılacak. Oyunun kesin tarihi bilinmemekte.

 

 • Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider

Grafikleri ile beklendiğinden daha çok ses getiren önceki oyununun devamı niteliğinde, serinin yeni oyunu. Eski oyununa ilave olarak dövüş efektleri arttırılmış ve sıkıntısı çekilen gizlenme-gizli saldırma yetersizlikler de giderilmiş. Ayrıca oyunda yeni olarak item craft sistemi bulunmakta ve gece-gündüz değişimi ile birlikte hava durumu da değişken olacak. Hayvanların ve Lara’nın değişen bu koşullara tepkiler vermesi de cabası… Oyunun bu yeniliklerinden anladığımız kadarıyla, uzun bir süre doğada hayatta kalmaya çalışacağız. Oyun 2015’in sonuna doğru çıkacak.

Bizim oluşturduğumuz liste bu şekilde. Tabi bu demek değilki bunların dışında başka oyunlar da beklenmiyor. Örneğin Command and Conquer Generals 2, Just Cause 3, Uncharted 4, Starcraft 2, Dead Island 2, Wolfeinstein: The Old Blood ve Overwatch gibi oyunlar da bu sene içinde çıkacak dikkat çeken oyunlardan.

[quote font=”0″]Webtekno[/quote]

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *