Ekran üzeri parmak izi sensörüne sahip ilk telefon Vivo’dan gelecek!

Bu haftanın başlarında, Synaptics, parmak izi sensörlerini görüntülere yerleştirme sorununu kırdığını ve bu teknolojiyi “beşinci” bir akıllı telefon üreticisi için seri ürettiğini açıkladı. Şimdi o satıcının kimliğini biliyoruz: Vivo.

Forbes’ın bir görevinde , analist Patrick Moorhead, teknolojiye sahip bir ön üretim Vivo telefonuyla deneyimini detaylandırdı. Synaptics, Apple’ın Face ID gibi üç yüz tanıma kadar iki kat daha hızlı olduğunu iddia ederken Moorhead, sensörü “hızlı ve basit” olarak tanımlıyor – ancak bu, her sistemin pratikte kullandığı farklı mekanizmaları dikkate alarak gerçekçi bir şekilde ölçülmesi zor olacak.

Parmak izi sensörlerini ekranlara entegre etmek, “tüm ekranlı” tasarımlara sahip telefonlarda uygun biometrik kimlik doğrulamayı dahil etmenin bir yolu olarak görülüyor. (Apple, elbette, parmak izi sensörlerini tamamen yüz tarama iPhone X’ten vazgeçti.) Vivo’nun Synaptics ile birlikte verme kararı, işe yarıyor olsa da, teknolojide de çalışan Qualcomm’a bir darbe benziyor. Vivo, bu yılın başlarında bir Qualcomm destekli parmak izi algılayan ekran prototipi gösterdi ancak dikkat çekici derecede yavaş olduğu söylendi.

Vivo, büyük akıllı telefon satıcılarını düşündüğünüz zaman akla gelen ilk isim olmayabilir, ancak dünyanın en büyük telefon markalarından biridir. IDC’nin 2015 yılının ilk çeyrek raporunda beşinci sırada yer aldı ve ikinci çeyrekte altıncı sıraya düştüğü halde, aynı ana şirket olan BBK Electronics’i paylaştığı için dördüncü konumdaki Oppo ile paketleme davasını yapabilirsiniz. Oppos, aynı zamanda çok daha küçük bir marka, ancak Batı okuyucuları için daha tanıdık OnePlus’a sahip. Ve Vivo’nun Hindistan’daki son başarısı, Moorhead’in markayı IDC’nin ilk beşe geri getireceğini öngören ülkede üçüncü sırada yer alıyor.

Paylaş:

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here