Volkswagen Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Volkswagen Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Son günlerde Volkswagen’in dizel araçlarındaki emisyon değerlerinin manipüle edildiği iddiası tüm dünyada konuşuluyor. Birçok ülke bu dev markaya karşı soruşturma başlatmış durumda.

İddaların gerçeği yansıttığı ortaya çıkınca dünya araba devi Volkswagen’de kriz gittikçe büyüdü. ABD’de yürütülen soruşturma kapsamında Volkswagen’in 18 milyar dolar ceza ödemesi söz konusu. Buna karşın Fransız Maliye Bakanı Michel Sapin soruşturmanın sadece ABD ile değil her yerde soruşturma başlatılmasının gerektiğini savundu.

volkswagen-golf

Güney Kore’de Soruşturma Başlattı

Volkswagen’in gaz emisyonlarında sıkıntılı olduğu modellerinin Audi A3, Jetta, Beetle, Golf ve Passat olduğu belirtiliyor. Öte yandan Güney Kore’de yaşanan bu gelişmelerden sonra söz konusu olan modeller ve VW markası hakkında bir soruşturma başlattığını duyurdu. Soruşturmanın 4.000 ile 5.000 civarı aracı kapsayacağı belirtiliyor.

1 yorum

  1. Volkswagen’e bişey olacagını düsünmüyorum. Logoları bile cezanın bilmem kaç katı değere sahip 🙂 . Bunun yanı sıra bu sorusturmaların küresel rekabetten kaynaklandıgını düsünüyorum ve bence, bu işin arkadasında toyota ve chevrolet var 😉

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli tüm alanları doldurunuz *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Güvenlik *