Bmw’den Tesla’ya Göndermeli “Bekle veya Sür” Reklamı

Dünyadaki lider otomobil üreticilerinin birbirlerine sosyal medyadan, reklamlardan, ordan burdan sataşmasına alışkınız fakat Tesla’yla birlikte elektrikli otomobillerin piyasada yükselişi bütün markaları etkiledi ve artık sataşmalar Tesla’ya da sıçradı. Yıllardır benzin ve dizelle çalışan otomobiller üreten BMW, Tesla’ya elektrik ile sataştı.

BMW’nin yayınladığı reklam, Tesla’nın otomobillerini almak için sıraya girip aylarca ve hatta yıllarca beklemenin gereksizliğine değiniyor. “Beklemek” üzerine kurgulanmış olan ve bu ismi alan reklam filminde piyasaya çıkışı belli olmayan bir otomobil yerine BMW’nin hazırdaki aracına binip gidebileceğiniz tak-çıkart hibrit modeli olan BMW 3.30e vurgulanıyor. Reklamda doğrudan Tesla adı kullanılmasa da (ee tabi kullanılmayacak) elektrik şart istasyonunun Tesla’nın şarj istasyonunun aynısı olması açık açık Tesla’ya gönderme olduğunu gösteriyor.

BMW’nin ortada birşey yokken bu şekilde gönderme yapması elektrikli otomobil piyasasını dahada alevlendireceğe benziyor. Ayrıca video istatistiklerine bakacak olursa reklamı beğenmeyenlerin çok çok daha fazla olduğunu görmek mümkün.

Video:

https://youtu.be/Zf7KvtGNMbQ

Paylaş:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here