Bir Youtube Serisinden Daha Fazlası “Başka Bir Şey”

Youtube‘da video seyrederken kenarda köşede “Başka Bir Şey” kanalını görüp videolarını seyretmişsinizdir. İsmi gibi kendiside çok başka bir şey olan bu kanaldaki insanların bir telaş içerisinde olduğunu görmüşsünüzdür. Bu insanlar düşünerek ortaya bir şeyler çıkartan, üretmeyi iş-işini üretmek haline getiren bir ekip ve en önemlisi de bu ekibin Türkiye’de olması, Türkiye’de bir şeyler üretmesi. 10’dan fazla videosu, bu yazıyı yazarken  1 milyona yakın izlenme sayısı ve 58.000’den fazla abonesiyle kendisini ortaya koymuş bir video serisi. Kanala biraz daha içerden baktığımızda ve videoları tamamıyla izlediğimizde Ankara’da “Edelkrone” adlı bir şirketin ekibi olduğunu görüyoruz. Bu şirketin kurucusu olan Kadir Köymen, eskiden kısa filmler çekip Youtube’da videolarıyla prodüksiyon öğretirken artık Edelkrone şirketiyle Türkiye’nin en inovatif şirketlerinden biri olarak tamamen kendi patentli tasarımlarını üretiyor.

Ofisleri ve ortaya çıkardıkları “Kuluçka Merkezi” konsepti birçok şirkete örnek olacak cinsten. Edelkrone‘dan bahsetmek gerekirse, bu şirket 2009 yılında kurulan ve ödüllü tasarımlarıyla kamera aksesuarları üreten bir şirket. Her zaman yenilikçi yaklaşımlarıyla vizyon sahibi bir marka ve Türkiye’de en çok patenti olan şirketlerden birisi. Yaptıkları şeylerle adeta işinin hakkını veren bu ekibin videoları sayesinde onları çok daha yakından tanıyıp, bu inovatif şirketin yaratıcılığından ilham alabilirsiniz. İzlerken keyif alacağınız gibi kendinize ilham kaynağı olacak bu video serisini aşağıdan takip edebilirsiniz. 

Türkiye’de bu tarz inovatif şirketlerin ne kadar gerekli olduğunu ve üreten bir insanın, ekibin ortaya ne kadar güzel şeyler çıkartabileceğini gösteren bu video serisini keyifli seyirler…

[NOT: KANAL KENDİ İSTEKLERİ ÜZERİNE KAPATILDI. ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here