Al Jazeera Türk Veda Ediyor

Al Jazeera Network’ün Türkiye’deki ayağı olan Al Jazeera Türk’ün kapanacağına dair haberler yaygınlaşmışken bugün Al Jazeera Türk internet sitesinden yapılan açıklamaya göre faaliyetlerini sonlandıracaklarını belirttiler.

22 Ocak 2014’te Türkiye’de yayına başlayan Al Jazeera Türk’ün bu kararı açıkçası oldukça şaşırttı bizleri. Söz konusu olan açıklamasında Türkiye’deki çalışanlarına teşekkürlerini sunan ve bu kararın kendileri içinde zor bir karar olduğunu belirten Al Jazeera’nin o açıklaması:

“Bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz

Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, özel dosyaları ve önemli gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, bağımsız ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen büyük önem arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir.

Saygılarımızla,

Al Jazeera Media Network

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here