5 Adımda Tatile Hazırlanın!

Deniz.. Kum .. Güneş..!

İşte geliyor! Tatil başlıyor! Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, yavaş yavaş tatil sezonu kendini hissettirmeye başladı ve yavaş yavaş hazırlanmalar baş gösterdi.

Peki siz tatile hazır mısınız! Eğer hazır değilim diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

1. ADIM : YAZ TATİLİNDE İHTİYAÇ OLACAK ÜRÜNLERİ HAZIRLAMA!

luggage-1081872_1920

 Belki de yaz tatilinin en streslendirici, neyi alsam diye düşünürücü aşamasını ben başa koymak istedim. Özellikle ben de bavul hazırlarken strese girer  ve her seyahate giderken mutlaka bir şey unuturum. Bunun olmaması için liste yazırlayarak neyi alacağınızı, neyin ihtiyaç olduğunu vs. belirlemelisiniz. Bu liste seyahatten bir kaç gün önce yapılırsa, deyimi yerindeyse “rahat kafa” ile hazırlandığı için bir şey unutma olasılığı daha az olacaktır 😀

2. ADIM : ALINACAK KOZMETİK ÜRÜNLERİNİ BELİRLEME!

salon-1392007_1280

Şimdi biz bayanların en sevdiği adıma geldik! Kozmetik ürünlerini hazırlama!

Evet, bayanlar olarak kozmetik ürünlerini çok seviyoruz. Gerek renkli kozmetik, gerek ise cilt bakım ürünlerine adeta aşığız. Ancak biliyoruz ki, bu tarz seyahatlerde kendimizi fazla kaptırıp bavulun bir çoğunu kozmetik ürünlerine veriyor oluyoruz. Bunu önlemek için aklıma gelen ve benimde kullanıyor olduğum bir kaç yöntemi sizlere sıralamak istiyorum.

* Kozmetik marketlerde satılan seyahat boy şişeleri satın alın. Böylelikle cilt bakım ürünlerinizin tamamı minik boyutlarda yanınızda olacaklar!

*Makyaj malzemelerinizi yaza ve sıcağa göre seçin. Evet aynen öyle! Hafif yapılı fondötenler, hatta renkli nemlendiriciler veya BB Kremler yaz tatilleri için ideal ürünlerdir. Ayrıca yaz tatili bronzluğuna çok yakışacak olan ve bu sene de trend olan bronz makyaj havasına uyabilirsiniz! Bronz tene yakışacak bir sürü altrenatif ürün bulunmakta!

* Makyaj fırçalarınızın seyahat boylarını satın alın. En fazla 20 Türk lirası ile, evinizde kullanıyor olduğunuz ve bavulunuzda çok yer kaplayacağını bildiğiniz makyaj fırçalarınızın, küçük versiyonlarını satın alın! Hem orada kullanışlı olacak, hem de bavulunuzda çok yer kaplamayacak!

*Yaza dönük ürünlere mutlaka yer verin! Güneş kremi ( en az  SPF 50 ve SPF 30 olmak üzere iki form elinizde bulunmalı), güneşten sonra kuruyacak olan vücudunuz için, güneş sonrası losyon mutlaka almalısınız!

3. SAÇ ÜRÜNLERİM NE OLACAK?

model-937663_1920

Saçlarınız elbette ki cildiniz kadar önemli ve güneşe karşı savunmasız bir konumda!

Bunun için yapacağınız bir sürü yöntem bulunmakta! Hemen anlatmaya başlıyorum!

*Öncelikli olarak saç bakım ürünlerinizi mutlaka yanınıza alın. Elbette ki seyahat boy şeklinde! Sampuan ve saç kremi olarak ayrı bir ürün almanızı tavsiye edeceğim. Çünkü yaz taitli boyunca her gün yıkanan ve deniz- güneş gören saçlarınız kuruyacak ve cansızlaşacak. Bunun için kozmetik sektöründe görüyor olduğum yaza özel saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kendim o tarz bir seri kullanıyordum ve gayet memnundum 🙂

*Seyahat boy saç düzleştirici ve seyahat boy saç kurutma makineniz olmadan sakın gitmeyin! Ne olacağı belli olmaz! 🙂 Bir de son olarak, mümkünse ısı koruyucu spreylerden alın. Hem saç şekillendirme esnasında hem de güneşten korunma esnasında oldukça işinize yarayacaktır!

4. VÜCUDUNUZU PEELING İLE ARINDIRIN!

coffee-1255126_1920

Tatilden önce canlanmış bir cilt için vücut peelingleri her zaman vazgeçilmezdir! Söyleyeceğim o ki, vücut arındırıcısız tatilden önce hazırlanma olmaz! 😀 Kozmetik marketlerinden vücut peeling’i alabilir veya dilerseniz evde kendiniz kahveden vücut arındırcısı yapabilirsiniz.

Yapmak için tek ihtiyacınız olantek  şey toz halinde kahve ve biraz su. Toz kahveyi az bir su ile katı bir karışım (türk kahvesinin telvesini düşünün, onun kıvamında) hazırlayın. Islak-nemli bir cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve vücudunuzu yıkayın. Gözle görülür yumuşaklık ve parlaklığı fark edeceksiniz.

5- OLMAZSA OLMAZIMIZ POZİTİF ENERJİ!

smiley-1363092_1920

Gülümseyin ve mutlu olun!

Düşünün! Tatile gidiyorsunuz! Yılın yorgunluğunu o pozitif atmosferde atacak ve resmen arınacaksınız. Tatile dinlenmeye gidiyorsunuz! Bunu hiç unutmayın! Mutlu olun, yürüyün, güneşin ve sahilin keyfini çıkarın!

Güzel günler geliyor!

 

Artık tatile hazırsınız!Kendinize çok iyi bakın! Bol güneşli günler dileriz!

Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere!

 

Paylaş:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here